/ در آموزش وردپرس / توسط

افزودن جستجوی صوتی در وردپرس

افزودن جستجوی صوتی در وردپرس

اگر زیاد در اینترنت جستجو می‌کنید مطمئنا برای یک بار هم که شده از جستجوی صوتی گوگل استفاده کرده‌اید، در این مقاله ما نیز قصد داریم تا به معرفی افزونه‌ای در وردپرس بپردازیم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا امکان جستجوی صوتی را در سایت خود فراهم کنید. این افزونه با استفاده از فرم جستجوی وردپرس امکان جستجو در سایت شما را به صورت صوتی فراهم خواهد کرد.

فزونه‌ای که قصد معرفی آن را داریم با نام voice search در مخزن وردپرس ثبت شده است و تا به امروز توانسته است تا بیش از ۱۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۲.۳ را ازآن خود کند.

پس از نصب و فعال‌سازی افزونه به قسمت نمایش> ابزارک‌ها در پیشخوان سایت وردپرسی خود رفته و ابزارک مربوط به افزونه را در مکان مورد نظر خود قرار دهید. پس از افزودن ابزارک مربوطه در مکان مورد نظر خود آیکون میکروفن به همراه باکس جستجو در سایت شما مشابه تصویر زیر نمایش داده خواهد شد که کاربران قادر خواهند بود تا با کلیک بر روی آن به صورت صوتی در سایت شما اقدام به جستجوی مطالب کنند.

voice-search-demo

 

این افزونه چگونه کار می‎کند؟

این افزونه با استفاده از API اختصاصی وردپرس برای جستجو در سایت شما کار می‌کند و در حال حاضر تنها از مرورگرهای سافاری و گوگل کروم در نسخه‌های دسکتاپ و موبایل کار می‌کند.

همانطور که گفتیم این افزونه با استفاده از هوک و فرم جستجوی وردپرس کار می‌کند، بنابراین در صورتی که از سایر افزونه‌ها برای جستجو استفاده کنید، این افزونه برای شما کار نخواهد کرد.

نوشته های مشابه

خروجی گرفتن از ایمیل نظرات وردپرس

خروجی گرفتن از ایمیل در نظرات وردپرس زونه‌ای که ما قصد معرفی آن را در زمینه خروجی گرفتن از ایمیل…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *